
Spotkanie Opłatkowe z Ks. Biskupem Rafałem Markowskim 2024
Święta Bożego Narodzenia w tradycji naszego domu zawsze zajmują zaszczytne miejsce i towarzyszy im podniosły,…
Czytaj więcej →„Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna.”
Ks. Kardynała Józef Glemp
Dom Pomocy Społecznej w Bramkach przeznaczony jest dla 160 mieszkańców z niepełnosprawnością intelektualną i dla osób przewlekle psychicznie chorych.
DOM JEST TAM GDZIE CZUJESZ SIĘ JAK W DOMU
lat istnienia
pracowni zajęć
zamieszkałych osób
pracowników
Dom Pomocy Społecznej w Bramkach tętni życiem cały rok! Przeznaczony jest dla 160 mieszkańców z niepełnosprawnością intelektualną i przewlekle psychicznie chorych. Oferujemy szeroki wachlarz usług, świadczonych przez wykwalifikowany personel w zakresie realizacji potrzeb: bytowych, opiekuńczych, wspomagających.
Nasz Dom jest jedną z nielicznych placówek, która oferuje różne formy mieszkalnictwa, dostosowane do każdego stopnia możliwości psychofizycznych mieszkańców, służące pełnej rehabilitacji społecznej. Osoby wymagające pomocy i opieki w każdej sferze funkcjonowania znajdują miejsce w budynku głównym, zapewniającym całodobową opiekę wykfalifikowanego personelu medycznego, opiekuńczego i terapeutycznego.
Komfortowe pokoje 1-osobowe, 2-osobowe, 3-osobowe, 4-osobowe. Kuchenki pomocnicze wyposażone w sprzęt gospodarstwa domowego.
Wysokiego standardu łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Miejsce, gdzie zawsze serwowane są pyszne potrawy.
Zapewniamy opiekę empatycznego i wrażliwego personelu.
Rozległy teren rekreacyjno-wypoczynkowy z ogrodem terapeytycznym, ścieżkami sensorycznymi, letnią siłownią oraz kącikami wypoczynkowymi, tężnia solankowa, mini zoo, ogródki "działkowe".
Dom Pomocy Społecznej im. Księdza Józefa Kardynała Glempa w Bramkach został oddany do użytku 8 kwietnia 1960r.. Administracyjnie podlegał Wydziałowi Rady Narodowej w Warszawie. Placówka przeznaczona była dla 150 kobiet upośledzonych umysłowo, zdolnych do pracy.
Dom Pomocy Społecznej w Bramkach został oddany do użytku i nosił wówczas nazwę Państwowy Dom Specjalny.
Połączone zostały dwa domy w Bramkach oraz Czubinie w jeden Państwowy Dom Pomocy Społecznej dla dorosłych w Bramkach.
W wyniku adaptacji budynku mieszkalnego powstał Dom Rodzinny. Jest spełnieniem marzeń mieszkańców DPS o samodzielnym życiu we własnym domu i środowisku.
Dobudowano piętro z kaplicą, kawiarnię, , Warsztat Terapii Zajęciowej, pomieszczenia rehabilitacji, Salę Doświadczenia Świata, pokoje mieszkalne. Dwie windy, podjazd dla wózków.
Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego domu w Czubinie. Budowę ukończono w kolejnym roku.
Dom Pomocy Społecznej im. Księdza Józefa Kardynała Glempa w Bramkach obchodzi Złoty Jubileusz 50-lecia.
Zapraszamy do śledzenia najnowszych wydarzeń z życia naszego Domu Pomocy Społecznej. Każdego dnia staramy się tworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę, organizując różnorodne inicjatywy dla naszych mieszkańców. Tutaj znajdziesz informacje o nadchodzących wydarzeniach, relacje z minionych spotkań oraz ważne ogłoszenia. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym domu!
Święta Bożego Narodzenia w tradycji naszego domu zawsze zajmują zaszczytne miejsce i towarzyszy im podniosły,…
Czytaj więcej →15 grudnia przeżyliśmy jeden z tych wyjątkowych dni w roku, który na długo pozostaje w pamięci.…
Czytaj więcej →Minione lato było dla nas czasem niezwykłym, obfitującym w niezapomniane przeżycia i wyjątkowe chwile. W…
Czytaj więcej →Tu czas płynie wolniej, a każdy zakątek skrywa coś wyjątkowego. Wśród zieleni i śpiewu ptaków można odpocząć nad Rajskimi Stawami, przejść się ścieżką zdrowia lub odwiedzić Mini Zoo, gdzie zwierzęta przynoszą radość i spokój. W naszym rosarium można rozkoszować się zapachem kwiatów, a w altanach i jurtach znaleźć schronienie przed słońcem i chwilę wytchnienia.
Dla osób szukających aktywności przygotowaliśmy siłownię plenerową oraz palenisko, przy którym można spędzać wieczory w gronie przyjaciół. W gospodarstwie, eko-ogrodzie i warsztatach terapii zajęciowej każdy ma szansę rozwijać swoje pasje i uczestniczyć w codziennych zajęciach. To miejsce, w którym natura łączy się z troską o drugiego człowieka, tworząc przestrzeń pełną ciepła, harmonii i nowych możliwości.